


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.7 mm |
| Width | 3.7 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 125 mΩ |
| Height | 1.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 3.9 W |
| Power Dissipation | 3.9 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 859 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 4 A |
| Rds On Max | 125 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Turn-On Delay Time | 4.9 ns |
| Turn-Off Delay Time | 18 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 9.4 ns |
| Rise Time | 3.7 ns |
| Gate Charge | 17 nC |
| Drain to Source Resistance | 125 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$1.06320
Ext.Price$1.06320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.06320 | $1.06320 |
| 10 | $0.87840 | $8.78400 |
| 25 | $0.81534 | $20.38350 |
| 50 | $0.75681 | $37.84050 |
| 100 | $0.70247 | $70.24700 |
| 300 | $0.67436 | $202.30800 |
| 500 | $0.64738 | $323.69000 |
| 1000 | $0.61983 | $619.83000 |
